Mondkapjes officieel verplicht

Sinds 1 december jongstleden is het zowel voor leerlingen, rij-instructeurs als examinatoren officieel verplicht om tijdens rijlessen of examens een mondkapje te dragen. Casper Loef, eigenaar van Rijschool Loef uit Woudenberg vult aan: “Alvorens een leerling instapt wordt de vraag gesteld of de leerling gezondheidsklachten heeft en worden alle contactpunten (lees: het stuur, de versnellingspook, de richtingaanwijzer etc.) in de lesauto grondig gereinigd, zodat beiden veilig op weg kunnen. Ook vragen wij onze leerlingen om, voorafgaand aan elke les, thuis handen te wassen en daarna in de auto de handen te desinfecteren met de speciale handgel die in onze auto’s hiervoor klaar ligt. Als instructeurs desinfecteren wij ook onze handen, telkens als er een nieuwe leerling instapt. Goed voorbeeld, doet goed volgen. Bovendien wordt erop toegezien dat we per les steeds met maximaal twee personen in de lesauto zitten.” Ook voor praktijkexamens zijn speciale maatregelen van kracht. Zo moeten de deuren van de lesauto voor aanvang van een rij-examen zo’n 10 minuten worden opengezet, zodat de lucht in de cabine goed is gezuiverd. Ondertussen krijgt de leerling, buiten het voertuig enkele vragen van de examinator met betrekking tot zijn/haar gezondheid. Denk aan vragen als ‘Heb je onlangs corona gehad? of Heeft één van je familieleden onlangs corona gehad? Ben je verkouden? etc’. Indien één van deze voorgaande vragen met ‘ja’ wordt beantwoord, dan wordt het examen kostenloos uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Als het praktijkexamen wel kan worden afgenomen, dan krijgt de examenkandidaat van de examinator een schoon mondkapje uitgereikt, dat verplicht gedragen dient te worden.

Terug naar overzicht

Gratis proefles aanvragen

Superscherpe prijzen en gezellige rijlessen, helemaal afgestemd op jouw persoonlijke leerstijl. Dát is Rijschool Loef. Vrijblijvend kennismaken? Stap in!

Ik wil een gratis proefles